خرید یو پی اس برای یخچال

خرید یو پی اس برای یخچال

خرید یو پی اس برای یخچال (یو پی اس خانگی)

همه دستگاه ها و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی که در منزل به کار میروند نیز مانند هر دستگاه دیگری برای عملکرد مناسب و جلوگیری از آسیب های احتمالی ناشی از نوسانات و اختلالات برق ، نیازمند تجهیزاتی هستند تا بتواند یک برق مناسب و عاری از اختلال را در اختیارشان قرار دهد. سلایق کابران خانگی نیز به سمت و سوی استفاده از تجهیزات صوتی و تصویری ، کامپیوتر های خانگی ، کنسول های بازی و حتی سیستم های روشنایی اضطراری در مواقع قطعی برق پیش رفته است.

یک واحد مسکونی نیاز به محافظت و تامین بدون قطعی برق دارد که عالی ترین راه محافظت از لوازم برقی و تامین برق منزل استفاده از یو پی اس است.

با استفاده از یو پی اس نیاز به دستگاه محافظ نیست و در زمان قطع برق لوازم خانه ضروری مثل کامپوتر لب تاپ ، پکیج ، کولر ، سیستم ضدسرقت ، دوربین مداربسته ، یخچال و… قابل استفاده است. خرید یو پی اس خانگی برق را ذخیره کرده و نیاز برق را در شرایط اضطراری رفع می کند.

خرید یو پی اس برای یخچال

همان طور که می‌ دانید وسایل الکتریکی برای کارکرد مناسب نیاز به ولتاژ تثبیت شده برق شهر دارند. یکی از وسایل نسبتا حساس نسبت به نوسانات برق شهر که تقریبا در همه خانه‌ ها وجود دارد، یخچال فریزر است.

با توجه به گران بودن هزینه تعمیرات موتور و کمپرسور انواع یخچال‌ ها و از طرفی زیر بار نرفتن شرکت‌ های گارانتی کننده آن‌ ها در مقابل دستگاه‌ های غیر متصل به تثبیت کننده‌ ها استفاده از ترانس اتوماتیک یا استابلایزر مخصوص یخچال و فریزر ضروری می باشد.

امروزه دیگر منزل یا اداره ای یافت نمیشود که یخچال ، فریزر و یا یخچال فریزری در آن نباشد. بخش موتور الکتریکی یا کمپرسور آن ها ، آسیب پذیرترین قسمت در مقابل نوسانات و اختلالات برق شهر میباشد. علی الخصوص در یخچال های دیجیتال جدید ، بردهای الکترونیکی فرمان و مدیریت ، خیلی زیاد به نوسانات حساسند. ضمن آنکه تقریبا همه فروشندگان تعهد یا گارانتی در مقابل خرابی های ناشی ازنوسانات و اختلالات برق شهر ندارند.
به همین دلیل پیشنهاد میگردد تا به لحاظ تامین امنیت کاری و جلوگیری از آسیبهای احتمالی به یخچال و یا فریزر خود ، حتما خرید ups را انجام دهید.

کدام دستگاه ها را نمی توانیم به یو پی اس وصل کنیم؟

یک منبع تغذیه برق اضطراری، هم چنین بعنوان یک سیستم یو پی اس نامیده میشود، ترکیبی از یک سیم برق، خروجی ، بخش های از حفاظت برق و یک ساختمان باتری می باشد. بدین صورت که، دوشاخه یو پی اس به پریز برق شهری متصل گردیده و هر سیستم یو پی اس دارای پریزهای خروجی می باشد که دستگاه های مورد نیاز همچون کامپیوتر و هر نوع دستگاه الکتریکی و… به این پریز یو پی اس ها متصل می باشد.

به زبان ساده تر دستگاه یو پی اس وسلیه ای است که هنگام قطعی برق، برق تجهیزات متصله را از طریق باتری یو پی اس ها تامین می کند. دوربین های مداربسته ، دستگاه های atm ، سیستم های امنیتی ، و سرور ها و … از دستگاه یو پی اس استفاده می کنند. اما تجهیزات و وسایل الکترونیکی هستند که آن ها را نمی توان به دستگاه ups وصل نمود .

به طور کلی دستگاه هایی که دارای الکتروموتور و داری سیم پیچی هستند نباید به یو پی اس متصل شوند زیرا : اولا هزینه ها خیلی بالا خواهد بود و عملا مقرون بصرفه نخواهد شد. و ثانیا یو پی اس برای این موارد جواب گو نخواهد بود.

خرید یو پی اس برای یخچال

هنگام خرید یو پی اس به چه چیزی توجه کنیم؟

یکی از عوامل مهم در انتخاب یو پی اس خانگی باتری های یو پی اس می باشد. در واقع باتری وسیله ای می باشد که با تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی، بین دو نقطه اختلاف پتانسیل الکتریکی به وجودآورده و سبب شارژ بار های الکتریکی می شود و برق dc تولید می کند.

بهترین باتری برای دستگاه های یو پی اس، باتری نوع سیلد اسید و نیکل کادمیم می باشند. که هیچکدام نیاز به تعمیر یو پی اس و نگهداری ندارند. باتری نوع سیلد اسید نیازی به سرویس و نگهداری نداشته و ۱۲V می باشند. یک باتری خوب سیلد اسید مانند TBS ترکیه و برند نیروسان دارای ۵ سال عمر مفید می باشند و باتری های نیکل کادمیم دارای قیمت حدود ۴ تا ۵ برابر باتری های سرب اسید می باشند که در مقابل دارای طول عمری حدودا ۱۰ سال می باشند.

در ضمن به یاد داشته باشید برای خرید یو پی اس به هر شرکت یا مجموعه ای اطمینان نکنید و نشانه هایی که نمایانگر اصل بودن کالا هستند را مدنظر داشته باشید . اما همین که از جاهای معتبر برای خرید یو پی اس استفاده کنید تا حد زیادی احتمال داشتن یو پی اس بی کیفیت پایین می آید.